10 najlepszych miejsc na wakacje w Europie

Europa ma wiele do zaoferowania, zarówna osobom, które chcą spędzić wakacje, odpoczywając na ciepłej piaszczystej plaży, jak i miłośnikom wędrówek, ekstremalnych sportów czy fanom zwiedzania zabytków i ciekawych atrakcji. Gdzie warto wybrać się na wakacje w Europie? Przedstawiamy 10 najlepszych miejsc. 

Portugalia Madera

Przeglądając oferty wakacyjnych wyjazdów oferowane przez biura podróży, na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/, warto zwrócić uwagę na Portugalię. Madera to jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim, gdzie przez cały rok panuje wieczna wiosna. Określona jest również mianem kwiatowej wyspy, ponieważ przez cały rok tonie w kwiatach. Jej lasy wawrzynowe zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Włochy Jezioro Garda

Warto wybrać się na wakacje do Włoch, ponieważ w kraju tym znajduje się wiele przepięknych miejsc. Do jednych z najpiękniejszych z pewnością zaliczane jest jezioro Garda, które swoim wyglądem bardziej przypomina morze niż jezioro. Otoczone jest ono pięknymi wzgórzami, które razem z krystalicznie czystą wodą z potoków wchodzą do jeziora.

Grecja  Kreta, Zakyntos i Kefalina

Coraz więcej osób decyduje się spędzić wakacje w Grecji, ponieważ panują tu dogodne warunki temperaturowe, a mieszkańcy tego kraju są niezwykle życzliwi. Wybierając się w ten region, warto wziąć pod uwagę Kretę. Ta wyjątkowa grecka wyspa zachwyca swoją różnorodnością i piękna przyrodą. Ma też swoją tradycję. Jedne z najpiękniejszych plaż z kolei znajdują się na sąsiadujących ze sobą greckich wyspach, to Zatoka Wraku na Zakynthos i Plaża Mirtowa na Kefalinie.

Zobacz także: https://akar-slaskie.pl/najlepsze-miejsca-na-nurkowanie-i-snorkeling/

Włochy – Sycylia, Elba

Sycylia, czyli najpiękniejsza wyspa Morza Śródziemnego od lat zachwyca turystów z całego świata swoją egzotyką, bogactwem krajobrazów i zabytkami. Jednym z najpiękniejszych miejsc na tej wyspie jest rezerwat Zingaro zachwycający bogactwem roślinności i niezwykłymi krajobrazami, przypominającymi te, które można podziwiać na karaibskich wyspach. Należąca do Archipelagu Toskańskiego wyspa Elba z kolei przez cały rok jest zielona. Pokrywają ją lasy dębowe i kasztanowe. To prawdziwy raj dla turystów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Francja – Korsyka

Korsyka to największa francuska wyspa, z którą wiąże się legenda o tym, jak siódmego dnia Bogu zabrakło pomysłów na stworzenie kolejnego cudu świata. To idealne miejsce zarówno dla fanów ekstremalnych sportów outdoorowych, jak i osób, które uwielbiają plażowanie i chcą podziwiać piękno natury.

Hiszpania  Majorka, Walencja 

Majorka ma do zaoferowania wiele atrakcji, między innymi malownicze solne wyrobiska czy piękne zabytki sakralne. Z kolei Walencja jako trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii, może pochwalić się największym portem kontenerowym na Morzu Śródziemnym. Znajduje się tutaj również wiele zabytków, szczególnie w Starym Mieście.