Rodzaje środków ochronnych przy pracy na wysokościach

Kwitnące wiśnie i żółcące się forsycje zachęcają do prac ogrodowych, ale też chwil odpoczynku wśród natury. Wiosna to idealny moment na przygotowanie ogrodowej strefy relaksu i integracji z sąsiadami. Nie ma bowiem lepszego miejsca na wypoczynek niż odpowiednio zaprojektowany kompleks ogrodowy, z wszystkimi niezbędnymi elementami takimi jak hamak, grill, leżaki ogrodowe i stolik kawowy. Zwłaszcza, że wybór wyposażenia  indywidualnie dostosowujemy do własnych potrzeb.

 

Forma według potrzeb

Przystępując do planowania, warto zastanowić się na wyborem formy naszej strefy relaksu tzn. czy podzielimy przestrzeń tematycznie na miejsce grillowe, wypoczynkowe i np. sportowo-zabawowe, czy zaprojektujemy wszystkie elementy tak aby się wzajemnie uzupełniały. Na samym początku realizacji projektu powinniśmy wybrać odpowiednią, czyli bezpieczną posadzkę dla naszej przydomowej strefy relaksu. Ciekawym rozwiązaniem są maty przerostowe, często stosowane w ogrodach ze względu na swoją wytrzymałość, amortyzację upadków i niewysoką cenę.

Standard bezpieczeństwa

Maty przerostowe, czyli ażurowe podobnie jak pełne, „zamknięte” maty i płyty gumowe mogą stanowić zarówno posadzkę pod grilla, jak i podłoże placu zabaw. Wszystkie wymienione rodzaje zdecydowanie podwyższą standard bezpieczeństwa w naszym ogrodzie, są bowiem samogasnące, odporne na wgniecenia, antypoślizgowe i przede wszystkim amortyzujące upadki. Dodatkowo maty i płyty gumowe, dzięki wyjątkowej kolorystyce 24 barw z palety RAL, które można ze sobą łączyć, świetnie podkreślą estetykę zagospodarowanej przestrzeni. Dla najbardziej wymagających użytkowników dostępna jest również możliwość naniesienia wybranej grafiki na powierzchni płyt.

Z montażem lub bez

Gwarancji bezpieczeństwa możemy jednak oczekiwać tylko wtedy, gdy zachowamy określone wymagania dotyczące montażu i użytkowania gumowej nawierzchni. Tym bardziej warto zastanowić się nad zakupem nawierzchni od producenta, który w swojej ofercie proponuje również usługę montażu zakupionej nawierzchni, albo chociażby specjalistyczną pomoc doradczą. Firma ELS Poland jako wiodący producent gumowych nawierzchni bezpiecznych, w swoim asortymencie posiada zarówno wszelkiego rodzaju maty i płyty gumowe, tak pełne jak i przerostowe, nawierzchnię wylewaną oraz elementy sensoryczne. Wszystkie produkty można zamówić wraz z fachowym montażem, nie martwiąc się o zachowanie norm i standardów właściwego ułożenia posadzki.