Czy warto udać się na Kretę? Podpowiadamy!

0
25
wakacje na krecie

Każdego roku tysiące turystów z Polski i innych regionów świata decyduje się spędzić swoje wakacje na Krecie. Jest to jedna z największych greckich wysp, która ma nam wiele do zaoferowania. Znajdziemy tu nie tylko piękne piaszczyste plaże, niezwykłe widoki i dogodny klimat, ale także dużą bazę hotelową. Wiele osób jednak wciąż zadaje sobie pytanie: czy warto udać się na Kretę? Postaramy się rozwiać ich wątpliwości.

Dlaczego warto jechać na Kretę?

Kreta to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów z Polski greckich wysp. To doskonałe miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i grup znajomych. Oferty wyjazdów na Kretę możemy znaleźć na przykład na stronie: https://www.traveligo.pl/. Kierunek ten jest chętnie wybierany ze względu na dogodny klimat, jaki tu panuje, a także przepiękne widoki. W zależności od tego, w jakim regionie się zatrzymamy, możemy trafić na bardziej kamieniste lub piaszczyste plaże. Dlatego w najpopularniejszych kurortach na plażach w szczycie sezonu możemy spotkać wiele osób. Jeżeli jednak udamy się nieco dalej od centrum, istnieje spora szansa, że znajdziemy niemal puste plaże.

Czy na Krecie jest dobre jedzenie?

Osoby, które kiedykolwiek spędzały swój urlop na Krecie, bardzo często ponownie rezerwują wakacje w Grecji, ze względu na niesamowity klimat, otwartość ludzi i piękno tego miejsca. Nie można jednak zapomnieć również o tutejszej kuchni. Miłośnicy sałatki greckiej, fety czy owoców morza o każdej porze roku mogą próbować tutejszych specjałów. Dostępne są one zazwyczaj nie tylko w lokalnych restauracjach, ale również w hotelach na Krecie.

Zobacz także: https://arkadatravel.pl/czy-warto-wybrac-sie-do-egiptu-na-urlop/

Jaka jest pogoda na Krecie?

Kolejnym powodem, dla którego warto wyjechać na Kretę, jest tutejszy klimat. Warto wiedzieć, że greckie wyspy charakteryzują się klimatem śródziemnomorskim. Z tego powodu osoby, które chcą spędzić swoje wakacje na Krecie i preferują wyższe temperatury, powinny zarezerwować taki wyjazd w okresie od czerwca do września. Wówczas temperatury tutaj wynoszą od 27 stopni wzwyż. Jednak już w maju, a także w październiku, a nawet w listopadzie jest tutaj znacznie cieplej niż w Polsce, ponieważ temperatury w ciągu dnia wynoszą średnio 23 stopnie.

Osoby, które nie lubią tłumów, nierzadko decydują się na wyjazd na Kretę również poza sezonem, a więc w zimie i jesienią. Na wyspie tej w najchłodniejszych miesiącach temperatura nie spada poniżej 15 stopni w ciągu dnia, lecz wówczas jest deszczowo. Jeżeli jednak nie przeszkadza nam taka pogoda, możemy wyjechać na Kretę w chłodniejszych miesiącach i zamiast plażować, zwiedzać tę niezwykłą wyspę.